Fotoğraf Sattığınız Ürüne Mi Ait ?:  Hayır
Kusur Var Mı ?:  Yok.

Kargo Bilgileri

Kargo:  1 iş günü içinde
Kargo Fiyatı:  Ücretsiz Kargo

Açıklama

Trabzon Çarşıbaşı Meşhur Fındık İçi Ücretsiz Kargo

Sağlıklı, doğal, meşhur Trabzon Çarşıbaşı fındığı.

Fındıklar kabuksuz, fındık içi olarak ücretsiz kargo şeklinde teslim edilecektir.

Fındıklar hiçbir şekilde fabrikasyona maruz kalmamış, makine değmemiş taze ve vakumlu poşetlerde müşterilerimize gönderiliyor.

Doğal ürün tutkunlarının fındığımızı beğendikten sonra tekrar sipariş vereceğine inanıyoruz :)

--

Çiğ Fındığın Faydaları Nelerdir?
(Kaynak: gidabilinci.com)

1: Vücut Direncini Arttırır

Çiğ fındıkta bulunan besin maddeleri ve özellikle E vitamini vücut direncini arttırmaktadır.Özellikle E vitamini vücutta savunmada görev alan akyuvar hücrelerinin parçalanmasını engeller.Bu sayede vücudunuz zararlı mikroplara karşı daha dirençli olmaktadır.

Aynı zamanda E vitamini cilt sağlığını koruyan en önemli vitaminlerin başında yer almaktadır.


 2: Sinir Sistemini Korur

Kompleks B vitaminleri ve özellikle B6 vitamini sayesinde sinir sistemini daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz. B6 vitamini sinir sistemini koruyan maddelerin üretiminde de görevlidir.Bu yüzden daha sağlıklı ve uzun ömürlü sinir sistemi için fındık tüketmenizi öneriyoruz.

3: Akıl Sağlığını Koruyor

Fındıkta bulunan flavonoid maddeler beyin sağlığını korur.Bu maddeler ve antioksidan içeriği sayesinde faydalı etkilere sahiptir.Aynı zamanda beyinde bulunan sinir sistemine de olumlu etkileri vardır.

4: Erken Acıkmanızı Önler

Çiğ fındık erkenden acıkmanızı önler ve daha uzun süre tok kalmanızı yardımcı olur.Çünkü çiğ fındıkta bulunan diyet lifi sayesinde bunu sağlarsınız.Çünkü diyet lifleri su alıp şişerek ve midede daha fazla yer kaplayarak erkenden acıkmanızı önler.

5: Şeker Hastalığı Riskini Azaltır

Diyabet rahatsızlığı çekenler için rahatça tüketebileceği gıdalar arasındadır. Glisemik indeksi düşük olan fındık sayesinde şeker hastalığı riskini en aza indirebilirsiniz.

6: Kolesterolü Düşürür

Fındık LDL kötü kolesterolü düşürür ve HDL iyi kolesterolün yükselmesine yardımcı olmaktadır.Ayrıca içinde bulunan mineraller sayesinde kalp ve damar sağlığını korur.Kötü kolesterolü de düşürerek kalp ve damar tıkanıklıklarını önler ve oluşumunu engeller.

7. Kansere Karşı Korur

Fındıkta bulunan zengin antioksidan sayesinde kanser riskini en aza indirebilirsiniz.Antioksidanlar serbest radikallerin oluşumunu engeller ve vücuttan atılmasına yardımcı olur.Bu sayede kanser ve tümör riskini en aza indirebilirsiniz.

8: Kas ve Kemikleri Güçlendirir

Fındıkta bulunan kalsiyum ve magnezyum minerali sayesinde kemik ve kas sağlığını koruyabilir, güçlendirebilirsiniz.Aynı zamanda magnezyum kas spazmları ve yorgunlukları azaltıcı etkiye de sahiptir.

Bu faydalı özellikleri itibariyle fındığı özellikle çiğ olarak tüketmenizi öneriyoruz.Günlük olarak 10 -15 adet fındık tüketmek yeterli olacaktır.Hem maddi hem manevi sağlık açısından da çiğ fındık tüketmek daha faydalı olacaktır.

Çiğ Fındık Olumsuz Yönü Var Mıdır?

Sadece diare (İshal) ihtimali olabilir.Bu yüzden sindirim sorunları yaşayanların çiğ fındık tüketiminde dikkat etmelerini öneriyoruz.

 

Puanınız:

Daha önce zaten görüşünüzü belirtmişsiniz.

Kendi ürününüzü oylayamazsınız.

Sağlıklı, Meşhur Trabzon Fındığı İçi Ücretsiz Kargo

Satıcı: TrabzonDoğal 0 0 152
49 TL
Sıfır Ürün
MS-00101
2 ay önce
Fenerköy, Trabzon, Türkiye

TrabzonDoğal

Son Görülme: 2 ay önce

TrabzonDoğal Satıcısının Diğer Ürünleri

Bu web sitesindeki alışverişleriniz ve ödemeleriniz Mersev Online Mağazacılık garantisi ve koruması altındadır.