Site Kullanım Koşulları

Son güncelleme: 27-08-2019

Mersev Online Mağazacılık a hoş geldiniz!

Lütfen Site Kullanım Koşullarını ("Sözleşme") dikkatle okuyunuz. Mersev Online Mağazacılık a üye olmanız ve kullanmanız halinde (aşağıda tanımlandığı şekilde) bu Sözleşme yi onayladığınız anlamına gelecektir.

İşbu sözleşmede geçecek olan Mersev Online Mağazacılık, Fatih Caddesi No: 26/25 Yıldırım Beyazıt Mahallesi Melikgazi/KAYSERİ adresinde muhkim olup bundan sonra sözleşmede “Firma” olarak anılacaktır.

İşbu sözleşmede geçecek olan website adresleri; https://www.mersev.com, https://mersev.com bundan sonra “Website” olarak anılacaktır.

Sunduğumuz hizmetleri kullanarak, bu Sözleşme yi kabul ve onaylamak için yasal olarak reşit olduğunuzu doğrulamış olursunuz. Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarında kabul edilen yaşta (18) değil iseniz, bu Sözleşmeyi kabul edip onaylamak için veli veya vasinizin rızası gerekeceği gibi; veli veya vasiniz de Hizmet in kullanılması ile ilgili olarak sizin eylem ve ihmallerinizden dolayı sorumlulukları kabul etmiş olacaktır.

1. Değişiklikler: İşbu Sözleşme tarafımızca güncellenebilir. Son güncelleme tarihini bu sayfada saklı tutmaz. Değişiklikler, sözleşme farklılıkları size bildirim olarak gönderilebilir.

Söz konusu güncelemelerden sonra (eğer olursa) websitesini kullanmaya devam etmeniz halinde aşağıda son güncelleme tarihini görebileceğiniz bu sözleşmeyi halen kabul etmiş sayılırsınız.

2. Hizmet Üzerinden Sunulan Bilgiler: Websitesi üzerinden sunduğunuz bilgiler Firmanın Gizlilik Politikasına ("Gizlilik Politikası") tabi olacaktır. İş bu sözleşmeyi onaylamanız halinde listelerimize gönderdiğiniz tüm ürünler hakkında yazmış olduğunuz bilgilerin alıcılar açısından tamamen eksiksiz ve tam olduğunu, kötü niyetli herhangi bir davranışınızın kesinlikle şansınızın sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılırsınız.

3. Ürün İlanları: Firma websitesi, üzerinde yukarıda belirtilen şartlarda sıfır veya ikinci el ürünlerin yayınlanabileceği, alınıp satılabileceği ürün ilanlarını yayınlar. Satıcılar; belirtlilen şartlarda ürünlerini yayınlar. Kargo ücretinin kimin tarafından ödeneceğini, kaç gün içinde kargoya vereceğini belirtir. Alışverişi vermiş olduğu bilgilere uyarak tamamlaması Satıcı için zorunluluktur. Alıcı; satın almak istediği ürünü kredi kartıyla ve websitesinde belirtilmişse, belirtilen banka hesaplarından birine banka havalesi/eft yöntemiyle öder. Satıcı belirttiği tarihte ürününü gönderir. Alıcı ürünü teslim aldığında eğer ürünü eksiksiz ve tamam bir şekilde teslim aldığını onaylarsa websitesinde Ödemesini Tamamlar. Bu şekilde ürün için belirtilen ücreti satıcıya otomatik olarak aktarmış olur. Eğer alıcı ürünü aldığı halde onay vermemişse, websitesi 5 gün içinde otomatik olarak ödemeyi satıcıya aktaracaktır. Firmamız bu alışverişlerde sadece Alıcı veya Satıcıyı mağdur etmemek adına aracı durumundadır.

4. Kesinlikle Kabul Edilmeyecek Ürünler: Website üzerinden onaydan geçtikten sonra yayına girmiş olsa dahi Firmayı ve Alıcıyı mağdur edebilecek şekilde yanlış bilgilendirmede bulunan Satıcı, tüm maddi ve hukuki sorumluluğu kabul etmiş durumdadır. Bununla birlikte, çalıntı ürün, bozuk, kırık vb.. kısaca kullanılamayacak ve Websitesinde ürün sayfasında "Kusur" bölümünde girilenden belirgin bir şekilde fazla sorunu olan ürünlerin satışı kesinlikle yasaktır.

5. Kargolama: Satıcı; Website üzerinden satış için ilan vermiş olduğu ürün satıldığında, Alıcı ya ilanda belirtmiş olduğu süre içinde ürününü kargoya verme yükümlülüğündedir. Aksi takdirde Alıcı cayma hakkını kullanacak ve iade talebi yapapilecektir.

6. Kayıt; Kullanıcı Adları ve Parolalar: Websitesinde hizmetlerin bir kısmını veya tümünü kullanabilmeniz için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Firma, websitesi üzerinde kayıtlı olan kullanıcıların, kullanıcı adını, şifresini ve diğer bilgilerini değiştirebilme hakkını kendinde saklı tutar. Kullanıcı adınız ve şifreniz yalnızca kişisel kullanımınız içindir ve gizli tutulmalıdır; bunların kullanımından veya kötüye kullanılmasından doğan sorumluluk size ait olacaktır. Gizlilik ihlallerini ya da kullanıcı adınız, şifreniz veya Hizmet hesabınız ile ilgili oluşan yetkisiz kullanımları derhal bize bildiriniz. Eğer bir sosyal medya ağı kullanarak kaydolursanız, bizi kayıt işlemleriniz ile bağlantılı olarak sosyal medya ağından edindiğimiz bilgilerinize Gizlilik Politikamız uyarınca erişmeye, bu bilgileri işlemeye, ifşa etmeye ve saklamaya dair yetkilendirmiş olursunuz. Bu gibi sosyal medya ağlarının, kişisel verilerinizi bizimle paylaşmak/işlemek için gerekli tüm izinleri bulundurduğunu varsayıyor ve bu paylaşıma dair hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi iş burada bildiririz.

7. Profiller ve Soru Sor Hizmeti: Firma, websitesinde kullanıcıların kendi profillerinde verdiği, yayına açık tuttuğu herhangi bir bilgisinden, iletişim bilgisinden sorumlu değildir. Paylaşılan bu bilgiler üzerinden olabilecek herhangi bir kötü durumda hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir. Yayınlanan ürün sayfalarındaki Soru Sor bağlantısı, satıcı ve alıcıların birbiriyle ürün hakkında bilgi alması için geliştirilmiştir. Buradan ve profillerden gönderilen mesajların içeriğinden, bu mesajların herhangi bir yerde paylaşılmasından doğabilecek herhangi bir sorumluluktan Firma ve Websitesi kesinlikle sorumluluk kabul etmeyecektir. Firma ve Websitesi olarak, bu hizmetler kullanıldığında, bu mesajlaşma hizmetindeki sorumlulukları ilgili kişilerin kabul edeceğini bildiririz.

8. Lisans: Hiçbir şüpheye mahal vermemek üzere, paylaşılan ürünler üzerindeki haklar size aittir. Firma, Websitesi üzerinde hakları size ait olan ürünleri, Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, YouTube gibi şirketlerin sayfalarında bağlantısı Websitesi üzerindeki ürününüze gidecek şekilde paylaşabilir.

9. Gözetim: Satıcı ve alıcıların tüm gönderilerini yayınlanmadan önce ve yayınlandıktan sonra “Firma ve Websitesi zorunda olmasa dahi” denetleyebilir, değiştirebilir. Ayrıca websitesi ne erişim kayıtlarınızı, paylaştıklarınızı gerektiği halde üçüncü şahıs veya kurumlarla paylaşıma açabilir.

10. Tazminat: Yürürlükte bulunan mevzuatın izin verdiği ölçüde; Firma, tüm şikayetler, yükümlülükler, hasarlar, yargılamalar, talepler, kayıplar, maliyetler, giderler ve ödemeler (avukatlık ücreti dahil) karşında veya (a) Hizmet veya Hizmet ile ilgili kullanımlarınızda (Gönderiler dahil); (b) Ürünler, Ürün ilanları, Ürün ile ilgili işlemler ve devirleri, Hizmetin diğer kullanıcıları ile aranızdaki uyuşmazlıklar; ve (c) bu Sözleşmeye yönelik sizin tarafınızdan oluşmuş veya ileri sürülebilecek ihlallerle bağlantılı olarak savunmayı, korumayı ve zararlarını tazmin etmeyi iş burada kabul etmektesiniz.

11 Fesih: Bu Sözleşme feshedilene kadar geçerlidir. Firma, her zaman, önceden uyarıda bulunmaksızın, herhangi bir nedenle veya sebepsiz olarak Hizmeti kullanmanıza son verebileceği gibi askıya da alabilir. Şirket, bunu, Sözleşmeye veya ruhuna aykırı hareket ve ihlallerde bulunduğunuz düşüncesi ve şüphesi ile de gerçekleştirebilir. Böyle bir fesih veya askıya alma işlemi sonrasında Hizmeti kullanma hakkınız derhal sona erecektir. Şirket size veya üçüncü bir tarafa her hangi bir şekilde sorumlu olmadan derhal kullanılan cihaz veya cihazlarınızın Hizmete erişimi ve kullanımını engelleyebilecek ve yine herhangi bir sorumluluk almadan Hizmet de bulunan ilanlara daha fazla erişim sağlamamanız için kullanıcı adınızı, şifrenizi ve hesabınızı ve ilgili tüm materyalleri devre dışı bırakabilecek veya silebilecektir.

12. Uygulanacak Hukuk; Yargı Yetkisi: Bu Sözleşme, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri tarafından incelenip yorumlanacaktır.

13. Bilgi veya Şikayetler: Hizmetle ilgili bir sorunuz veya şikâyetiniz varsa [email protected] adresine bir e-posta göndererek veya Müşteri Destek Talebi Bildirim Formunu doldurarak lütfen bizimle iletişime geçin. Aynı zamanda bizimle +90 (850) 304 0 629 numarasını arayarak iletişime geçebilirsiniz. E-posta iletişiminin mutlak olarak her zaman güvenli olmayacağını lütfen unutmayınız; Dolayısıyla, bizimle olan e-posta yazışmalarınızda kredi kartı bilgilerinizi veya diğer hassas bilgilerinizi eklememenizi öneriyoruz.

14. Telif Hakkı İhlali İddiaları: Firma, başkalarının fikri mülkiyet hakkı ve lisans haklarına saygılıdır. Herhangi bir ihlal görmeniz halinde [email protected] e-mail adresine e-mail gönderebilirsiniz. Süratle değerlendireceğimizden emin olabilirsiniz.

Bir ihbarda veya karşı bildirimde bulunmadan önce hukuk danışmanınıza konuyu konuşmanızı önermekteyiz.

15. Banka Komisyon Kesintisi: Satıcı, satmak için ilana koyacağı ürünlerden, satılması durumunda %6 komisyon kesintisine tabi tutulur. (Mersev, üye, satıcı, alıcı, mağaza sahiplerine haber vermeksizin komisyon oranını kaldırma, komisyon oranını azaltma ve komisyon oranını artırma hakkını kendinde saklı tutar.)

16. Özet (Diğer): Firma, websitesi üzerinde; https://mersev.com https://www.mersev.com üzerinde erişime açık olan kategorilerde sıfır ve ürünlerin satışına aracılık yapar. Satıcı; kendine ait olduğunu kabul ettiği ürününü satışa sunduğunda vermiş olduğu bilgilerin ürüne ait olduğunu, alıcıyı mağdur edebilecek kasıtlı veya kasıtsız eksik veya yanlış bilgiler vermeyeceğini kabul eder. Satıcı; ürün satış sayfasında ürün fotoğraflarını yükledikten sonra devam ettiğinde ürünüyle alakalı seçtiği kategoriye göre ek sorularla karşılaşabilir. Bu sorulara da Firmayı ve alıcıyı mağdur etmeyecek şekilde doğru girmek zorunda olduğunu kabul etmiştir.

Alıcı; satın almak istediği ürünü ve ürünleri, ürün sayfasındaki Satın Al bağlantısıyla alışveriş sepetine ekleyebilir, devam ederek kredi kartıyla güvenli olarak satın alabilir.

Satın alma ekranında (Sepet Sayfası) sepetinize ek olarak 5 TL Güvenli Alışveriş Bedeli yansıtılır.

Alıcı ve satıcı konum olarak birbirine yakın olması durumunda ve alışverişlerini yüzyüze tamamlamakta serbesttir. Fakat bu alışveriş Firma sorumluğuna dahil değildir. Websitesi üzerinden Satın Al bağlantısıyla ve Websitesi ödeme sayfası haricinde tamamlanan hiçbir alışverişte Firma herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Firma ve Websitesinin Websitesi üzerinde gerçekleşen alışverişlerde tek görevi satılan ürünlerde ürün ücretini, alıcı ürünü teslim edip onayladığında, satıcının, 10 TL üzeri bakiyesini istediği zaman satıcıya aktarmaktır.

17. Sorumluluk Reddi: İşbu sözleşmeyi okuyan ve kabul etmiş sayılan herkes Sorumluluk Reddi Beyanı'nı da ayrıca kabul etmiş sayılacaktır. Sorumluluk Reddi Beyanı'mızı okumak için tıklayın.